Transport samochodu z USA

Jeżeli decydujesz się na poszukiwanie samochodu w USA czy też w Kanadzie, jednym ze zmartwień staje się transport aut z USA do kraju. Na szczęście zdając się na naszą pomoc, możesz mieć pewność, że kłopot ten spocznie jedynie na naszych barkach, a Ty będziesz mógł cieszyć się samochodem dostarczonym pod dom.

Transport aut z USA – jak się odbywa?

Transport samochodu z USA najczęściej odbywa się za pomocą statku, gdzie przywiezione do portu pojazdy, pakowane są do kontenerów, aby ruszyć przez Ocean do nowego właściciela. Podczas transportu samochodu pojawiają się różnego rodzaju koszty, w tym:

  • koszty transportu wewnętrznego – od miejsca zakupu na terenie USA do portu docelowej wysyłki,
  • koszty transportu samochodu z USA do kraju.

Ocena ostatecznych kosztów zależna jest od wielu czynników, w tym między innymi wielkości pojazdu, odległości do portu itp.

Koszty transportu samochodu z USA w liczbach

Dokładne wyceny zależne są od poszczególnych przypadków, jednak średnie rachunki to mniej więcej 150-1200 $ za transport do portu z miejsca zakupu, a transport aut z USA statkiem, to już kwota od 500 do 1000 $. Generalnie najlepiej jest korzystać z transportu morskiego oferowanego przez firmy amerykańskie, które prezentują z reguły niższe ceny niż polscy czy inni europejscy przewoźnicy. Długość transportu to z reguły od 10 dni do 14 dni, jednak wszystko zależy od kursu statku i miejsca wysyłki kontenerów np. do Niemiec. Przy transporcie samochodu z USA niezbędne jest posiadanie aktu własności pojazdu.

Reklama