Import aut z Kanady

Import samochodów z Kanady to wspaniała opcja dla tych, którzy cenią wysoką jakość aut zza Oceanu, a przy tym nie chcą przepłacać na rodzimym rynku za podobne modele pojazdów. Import aut z Kanady, podobnie jak oferta samochodów Amerykańskich daje ogromne możliwości wyboru, a także atrakcyjnych cen importu.

W naszej firmie import samochodu z Kanady to coś więcej niż przewiezienie pojazdu z punktu A do punktu B, bowiem obejmuje on:

  • kompleksowe wsparcie w doborze pojazdu,
  • ocenę stanu technicznego i prawidłowości formalności z nim związanych,
  • transport z miejsca zakupu w Kanadzie do rąk własnych nowego właściciela,
  • załatwienie formalności celno-podatkowych,
  • ewentualne naprawy samochodu.

Koszty jakie generuje import aut z Kanady

Całe przedsięwzięcie związane z importem samochodu z Kanady czy USA wymaga dokładnego przemyślenia, bowiem wraz z okazyjną ceną samochodu, należy liczyć się z kosztem akcyzy, cła oraz podatku VAT. Nie mniej istotne są również koszty transportu lądowego, a później statkiem.

Zakładając, że nabywamy samochód za 50 tysięcy USD, do jego ceny należy doliczyć 10% wartości celnej, dodać podatek akcyzy, a także VAT. Wszystkie te koszty łącznie wynieść mogą około 80 tysięcy USD. Kwota nie wydaje się być mała, jednak porównując ją z ceną za podobny pojazd w kraju, oszczędności mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Oczywiście w przypadku, gdy decydujemy się na import samochodu z Kanady, który jest uszkodzony, należy doliczyć koszty napraw, jednak bazowa cena auta jest również znacznie niższa.

Reklama